W Katowicach pojawią się wodne place zabaw

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW sezonie letnim nowe atrakcje będą czekały na rodziców oraz dzieci w Katowicach. Przewidziana jest tam budowa nowych, wodnych placów zabaw.  Będą one stanowiły niewątpliwą atrakcję miasta. To także kontynuacja już rozpoczętego projektu.

Pierwszy wodny plac zabaw otwarto w Katowicach w połowie ubiegłego roku na Dolinie Trzech Stawów. Inwestycja kosztowała około 1,5 mln zł. Sfinansowano ją w ramach budżetu obywatelskiego. Znajdująca się na nim niecka wykonana z poliuretanu ma ok. 320 mkw. Rozmieszczono w niej kilkanaście różnych zabawek wodnych. Teren wokół wyłożono kostką brukową, ustawiono ławki, lampy, stojaki dla rowerów, powstało też zaplecze sanitarne z natryskiem. Teren placu jest ogrodzony i monitorowany w ramach Katowickiego Inteligentnego Systemu Monitoringu i Analizy. W sezonie można z niego korzystać bezpłatnie w godzinach 9-21.

Budowa dwóch nowych wodnych placów zabaw w Katowicach tym razem ma być sfinansowane przez miasto. Będą one zlokalizowane w przy ul. Gliwickiej w Załężu oraz na Os. Odrodzenia. Place będą ogrodzone, wyposażone w zaplecze sanitarne, ławki i stojaki dla rowerów. Powstaną na nich strefy dla dzieci młodszych i starszych.

Źródło: Portal Komunalny

News